Pełny zakres usług
Kompleksowe leczenie żylaków
Badanie USG naczyń, Kolor Doppler
Jedną z odmian diagnostyki USG jest badanie z wykorzystaniem zjawiska Dopplera. Od badania klasycznego różni się ono tym, że umożliwia ocenę szybkości i kierunku przepływu krwi, czemu zwykle towarzyszy efekt dźwiękowy. USG z kolorowym doplerem obrazuje kierunek i szybkość przepływu krwi poprzez różne barwy i nasycenie kolorów, dzięki czemu można wnioskować o zmianach naczyniowych.
Ocena wydolności żył kończyn dolnych
Nieinwazyjne badanie diagnostyczne z wykorzystanie USG Doppler pozwalające na ocenę stanu zastawek żył kończyn dolnych poprzez mierzenie czasu refluksu czyli wstecznego przepływu krwi w układzie żył kończyn dolnych. Jest badaniem czynnościowym przeprowadzanym po obciążeniu układu żylnego w pozycji pionowej. Wykazanie patologicznego refluksu jest równoznaczne z niedomykalnością zastawek i niewydolnością żył kończyn dolnych.
Laserowe leczenie żylaków - EVLT
Obecnie „złotym” standardem leczenia części przypadków niewydolności żylnej jest ablacja laserem wewnątrznaczyniowym. W tej metodzie energia lasera 1470nm powoduje zamknięcie nieprawidłowych szerokich żył. Włókno lasera jest wprowadzane do niewydolnej żyły w znieczuleniu miejscowym i cały zabieg jest praktycznie niebolesny. Ograniczeniem metody są drobniejsze skręcone żyły.
Skleroterapia pianowa pod kontrolą USG
Znakomitą metodą leczenia zmian na kończynach dolnych jest skleroterapia. Ma niewiele ograniczeń, a wiele zalet. Istotą zabiegu jest dostarczenie do wnętrza nieprawidłowo działających naczyń specjalnego środka sklerotyzującego, który jest podawany w formie płynnej bądź spienionej, a następnie wywołuje proces prowadzący do ich zwłóknienia przez co nie ma potrzeby ich chirurgicznego usuwania. Metoda niebolesna a jedynym ograniczeniem jest zbyt duża szerokość naczyń.
Echoskleroterapia wspomagana tumescencją
Jest modyfikacją skleroterapii pianowej, która umożliwia zamykanie szerokich naczyń żylnych z wykorzystaniem długiego cewnika naczyniowego. Stosując pompę infuzyjną można ucisnąć płynem znieczulającym zbyt szeroką żyłę i dzięki temu piana podawana przy usuwaniu cewnika działa bardziej efektywnie. Metoda niebolesna ale czasochłonna.
Zamykanie drobnych żył laserem przezskórnym
Metoda leczenia niewielkich, zwykle licznych naczyń żylnych na nogach wykorzystuje efekt wybiórczej fototermolizy przez hemoglobinę światła lasera Nd-YAG 1064 nm Jedynie hemoglobina, której jest więcej w naczyniach pochłania energię lasera. Wyzwolona w ten sposób energia powoduje obkurczenie i zamknięcie żyły. Metoda jest nieinwazyjna, niebolesna, pozwala na usunięcie licznych, małych naczyń tzw pajączków.
Leczenie owrzodzeń żylnych
Podstawą leczenia owrzodzeń żylnych jest przywrócenie prawidłowego odpływu krwi z kończyn dolnych. W tym celu stosuje się różne środki i zabiegi, pozwalające na zmniejszenie zastoju żylnego, a co za tym idzie obrzęku, i przyspieszenie gojenia rany. Dodatkowo ważną rolę spełniają miejscowe preparaty odkażające ranę, przyspieszające gojenie i opatrunki
Profilaktyka przeciwzakrzepowa
Oceny indywidualnego ryzyka zakrzepowo-zatorowego są tylko elementem ogólnych zasad profilaktycznych. Innymi równie ważnymi elementami są ocena aktualnego stanu klinicznego, ułożenie i pielęgnacja pacjenta, odżywianie i podaż płynów, informowanie pacjenta i otoczenia o zasadach profilaktyki, mechaniczne metody profilaktyki oraz profilaktyka farmakologiczna.
Dobór wyrobów przeciwżylakowych i farmakoterapia
Wyroby uciskowe to bezpieczny i przede wszystkim bezinwazyjny sposób stosowany w leczeniu i profilaktyce przewlekłej niewydolności żylnej. Nawet 50% populacji dorosłych osób może mieć problemy z żylakami, które nie dość, że wyglądają nieestetycznie, to w dodatku mogą być niebezpiecznie. Wyroby uciskowe powinni zostać dobrane przez specjalistę.