Pełny zakres usług

Kompleksowe leczenie żylaków

Badanie USG naczyń, Kolor Doppler

Jedną z odmian diagnostyki USG jest badanie z wykorzystaniem zjawiska Dopplera. Od badania klasycznego różni się ono tym, że umożliwia ocenę szybkości i kierunku przepływu krwi, czemu zwykle towarzyszy efekt dźwiękowy. USG z kolorowym doplerem obrazuje kierunek i szybkość przepływu krwi poprzez różne barwy i nasycenie kolorów, dzięki czemu można wnioskować o zmianach naczyniowych.

Ocena wydolności żył kończyn dolnych

Nieinwazyjne badanie diagnostyczne z wykorzystanie USG Doppler pozwalające na ocenę stanu zastawek żył kończyn dolnych poprzez mierzenie czasu refluksu czyli wstecznego przepływu krwi w układzie żył kończyn dolnych. Jest badaniem czynnościowym przeprowadzanym po obciążeniu układu żylnego w pozycji pionowej. Wykazanie patologicznego refluksu jest równoznaczne z niedomykalnością zastawek i niewydolnością żył kończyn dolnych.

Nieoperacyjne leczenie żylaków

Znakomitą metodą leczenia zmian na kończynach dolnych jest skleroterapia. Ma niewiele ograniczeń, a wiele zalet. Istotą zabiegu jest dostarczenie do wnętrza nieprawidłowo działających naczyń specjalnego środka sklerotyzującego, który jest podawany w formie płynnej bądź spienionej, a następnie wywołanie procesów prowadzących do ich zwłóknienia.

Laserowe zamykanie drobnych żył

Metoda leczenia niewielkich, zwykle licznych naczyń żylnych na nogach wykorzystuje efekt wybiórczej fototermolizy przez hemoglobinę światła lasera Nd-YAG 1064 nm Jedynie hemoglobina, której jest więcej w naczyniach pochłania energię lasera. Wyzwolona w ten sposób energia powoduje obkurczenie i zamknięcie żyły, przez co nie ma potrzeby jej chirurgicznego usuwania. Metoda jest nieinwazyjna, niebolesna, pozwala na usunięcie licznych, małych naczyń tzw pajączków.

Leczenie owrzodzeń żylnych

Podstawą leczenia owrzodzeń żylnych jest przywrócenie prawidłowego odpływu krwi z kończyn dolnych. W tym celu stosuje się różne środki i zabiegi, pozwalające na zmniejszenie zastoju żylnego, a co za tym idzie obrzęku, i przyspieszenie gojenia rany. Dodatkowo ważną rolę spełniają miejscowe preparaty odkażające ranę, przyspieszające gojenie i opatrunki

Profilaktyka przeciwzakrzepowa

Oceny indywidualnego ryzyka zakrzepowo-zatorowego są tylko elementem ogólnych zasad profilaktycznych. Innymi równie ważnymi elementami są ocena aktualnego stanu klinicznego, ułożenie i pielęgnacja pacjenta, odżywianie i podaż płynów, informowanie pacjenta i otoczenia o zasadach profilaktyki, mechaniczne metody profilaktyki oraz profilaktyka farmakologiczna.

Dobór wyrobów przeciwżylakowych i farmakoterapia

Wyroby uciskowe to bezpieczny i przede wszystkim bezinwazyjny sposób stosowany w leczeniu i profilaktyce przewlekłej niewydolności żylnej. Nawet 50% populacji dorosłych osób może mieć problemy z żylakami, które nie dość, że wyglądają nieestetycznie, to w dodatku mogą być niebezpiecznie. Wyroby uciskowe powinni zostać dobrane przez specjalistę.

Leczenie żylaków nie musi wiązać się z operacją!

Kontakt

Masz pytania?
Chcesz umówić się na wizytę?